Kosmiczna wyprawa z książką

W dniu 23 lipca 2018 roku odbyło się już kolejne, wakacyjne spotkanie z udziałem dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie pod hasłem Planety Pana Mikołaja czyli kosmiczna wyprawa z książką. W trakcie jego trwania dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia przedstawiające  wybrane gwiazdozbiory okołobiegunowe północne i południowe, gwiazdozbiory zimowe, wiosenne, letnie i jesienne oraz  mapy nieba oraz dowiedzieć się, które gwiazdozbiory znajdują się na polskim niebie. Dzieci były bardzo zaciekawione tą tematyką. Wiele radości i uśmiechu sprawiło im  odgadywanie nazw gwiazdozbiorów  na  zaprezentowanych zdjęciach. Ponadto przedstawiona prezentacja multimedialna o Toruniu zabrała słuchaczy w wakacyjną podróż po mieście wielkiego astronoma, jakim niewątpliwie był Mikołaj Kopernik. Astronomia to bardzo ciekawa dziedzina nauki, która zachwyca, rozbudza ciekawość i może stać się również pasją. Czy Astronomia może być ciekawym hobby dla dziecka czy młodego człowieka? Z pewnością tak i nawet najmłodszy astronom-amator, taki jak najmłodsi czytelnicy parczewskiej biblioteki, może przyczynić się do ważnych odkryć astronomicznych. A przy okazji obcować z ciekawym materiałem naukowym zapisanych  w wielu dziełach popularnonaukowych, także tych zgromadzonych w bibliotece.