Spotkanie z poezją śpiewaną

Dnia 21 marca  2013 roku  o godz. 15.00  w Czytelni   Miejsko- Gminnej  Biblioteki   Publicznej w Parczewie   odbyło się  spotkanie z poezją śpiewaną Marcina Daniela Kowalczyka pt. ,, Podróż do krainy łagodności”. Marcin Daniel Kowalczyk   jest poetą, wokalistą, gitarzystą i kompozytorem. To niezwykle uzdolniony muzyk  i ceniony poeta ziemi parczewskiej.  Wielokrotnie zdobywał nagrody na ogólnopolskich przeglądach , festiwalach piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej. Mieszka i tworzy w Parczewie. Tematem spotkania były  opowieści poety o tworzeniu poezji i komponowaniu melodii . Autor opowiadał  również o swych pasjach i  koncertach. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchania kilku utworów w wykonaniu samego autora . Zadawano mnóstwo pytań muzykowi związanych z jego twórczością.  Spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze. Zostało zrealizowane w ramach  projektu pt. „ Edukacja Regionalna ‘’ w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.