Dzień Dziecka z biblioteką

W dniu 2 czerwca 2019 roku na Stadionie Miejskim w Parczewie, odbył się Festyn Rodzinny, w którego przebieg, jak co roku włączyli się także Pracownicy MGBP w Parczewie. Bibliotekarze przygotowali ciekawy program, w którym nie zabrakło wielu niespodzianek, loterii z wiedzy o bajkach, lepienia z plasteliny i zabaw dla dzieci, tych najmłodszych i tych nieco starszych. Dzieci kolorowały postacie ze swoich ulubionych bajek, lepiły zwierzęta z plasteliny, chętnie brały też udział w bajkowej loterii, zgadując z wylosowanych pytań postaci z bajek. Na każdego uczestnika czekały wspaniałe nagrody. Podczas zabaw przy namiocie dzieci malowały kredą na chodniku oraz kręciły pięknymi kolorowymi wstążkami. W bibliotecznym namiocie nie zabrakło też kolorowych balonów i chorągiewek promującym Gminę Parczew oraz Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną w Parczewie.Podczas trwania festynu odbył się także biblioteczny konkurs na scenie, w którym dzieci zprzeczytanych zagadek miały za zadanie odgadnąć tytuł bajki.Uczestniczki konkursu wykazały się bezbłędną wiedzą, ze znajomości bajek. Na wszystkich czekały upominki w postaci książek oraz smyczy z logo biblioteki. Piękna pogoda w te niedzielne popołudnie sprawiła, że dzień był udany.