Na wyspie rajskich ptaków

Dnia 14 czerwca 2019 roku Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kostrach wraz z Panią wychowawczynią Angeliną Markowską. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat książek, zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, poznali księgozbiór dziecięcy. Zwiedzili także wypożyczalnię dla dorosłych i czytelnię. Na podstawie książek ,,Nela mała reporterka” i ,,Świat ptaków” uczniowie poznawali portrety rajskich ptaków, mnóstwo faktów i ciekawostek o małych i dużych gatunkach tych zwierząt, ich występowaniu, zachowaniu i wyglądzie. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonywali piękne kolorowe maski rajskich ptaków. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki.

Napawa ogromną nadzieję fakt, że ta wizyta zachęci uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i sięgania po książki.