Wakacyjna lekcja regionalna bibliotekarzy powiatu parczewskiego

W dniu 26 czerwca 2019 roku odbyło się wyjazdowe szkolenie bibliotekarzy powiatu parczewskiego pn. ,,Wakacyjna lekcja regionalna" w Filii Bibliotecznej im. Józefy Moniuk   w Przewłoce. Gospodarzem i współorganizatorem szkolenia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie. W  programie szkolenia znalazły się: prezentacja Filii Bibliotecznej w Przewłoce i przybliżenie sylwetki patronki  Józefy Moniuk; „Dni i chwil pasje życia” - oblicza poetki Heleny  Abramczuk z Przewłoce; „Parczewskiego Skryby opowieści z Przewłoki” -  gawędy regionalisty Lechosława Płowasia; „Jubileusz Unii Lubelskiej” -  prelekcja Edyty Dziewulskiej,  Bibliotekarza  M-GBP w Parczewie; „Na królewskim szlaku historii Ziemi  Parczewskiej”  -  spacer  w  miejsce dawnej  granicy między Litwą i Koroną. W trakcie trwania szkolenia omawiano również aktualne sprawy biblioteczne.