Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie!!!

W dniu 04 września 2019 roku, podczas biblioterapii w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie odbyła się kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie co roku włącza się w wrześniową Ogólnopolską Akcję Narodowego Czytania. Para Prezydencka zaproponowała, w 2019 roku, do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. W przygotowanej prezentacji multimedialnej zaprezentowane zostały tytuły wszystkich wybranych nowel oraz zdjęcia z skanów stron tytułowych polecanych książek, z których jedna z nich „Katarynka” Bolesława Prusa została szczegółowo omówiona i przeanalizowana. Czytane były również najciekawsze fragmenty tej noweli. W prezentacji nie zabrakło także najważniejszych informacji o Bolesławie Prusie, autorze noweli oraz ciekawostek z jego życia. Omawiając „Katarynkę” uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie lata szkolne, wracając pamięcią do lektury omawianej na lekcji języka polskiego. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania nie zabrakło także opowieści o przeczytanych książkach podczas tego lata i wspomnień z wakacji, które niedawno się zakończyły.