Czytanie przy fontannie…

W dniu 8 czerwca 2018 roku bibliotekarze MGBP w Parczewie wraz z podopiecznymi  WTZ CARITAS w Parczewie spotkali się na przedwakacyjnej biblioterapii  w plenerowej scenerii  miasta Parczew. To pierwsza tego typu inicjatywa, wspólnego czytanie przy miejskiej fontannie. Skierowana była nie tylko do osób niepełnosprawnych ale i mieszkańców Parczewa. W trakcie spotkania czytane były najpiękniejsze wiersze polskich autorów takich jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska. W wierszach nie zabrakło rymów o wakacjach i dalekich podróżach, plaży i przejrzysto czystej wodzie jak też  i samej fontannie. Bibliotekarze promowali także poetycki tomik Piotra Łosowskiego zatytułowany ,,Obrazki z tęczą”.

„Czytanie łączy” ludzi, społeczeństwo, pokolenia. Hasło to promuje tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwający od 02 do 10 czerwca, nad którym  patronat sprawuje Zespół Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Parczewska biblioteka również przyłączyła się do tej akcji.

Korzyści z czytania książek jest naprawdę bardzo wiele i warto to sobie uświadomić!