Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Parczewie

Home

Dzień Miłośników Książek

9 sierpnia obchodzony jest Światowy Dzień Miłośników Książek. Z tej okazji Bibliotekarze  Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie  zorganizowali dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia,  podczas trwających, środowych spotkań czytelniczych „Wakacje z książką”. Na początku dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Z czym kojarzy mi się KSIĄŻKA? Burza mózgów okazała się świetnym pomysłem na rozpoczęcie spotkania. Dzieci tryskały pomysłami, rysowały postacie z ulubionych książek, pisały skojarzenia związane z książką, opowiadając przy tym o swoich ulubionych lekturach  „do poduszki”. Wracając wspomnieniami do najmłodszych lat dzieci czytały wiersze  Józefa Ignacego Kraszewskiego, m.in.  „Przyjaciele” i  wybrane bajki ze zbioru bajek rosyjskich. Dla dzieci książka, jest nie tylko źródłem wiedzy. Jest też  bramą, której przekroczenie przenosi je w  niezwykły świat przygód rozbudzających dziecięcą wyobraźnię. Pracownicy parczewskiej MGBP, życzą wszystkim Czytelnikom biblioteki  wielu wspaniałych chwil spędzonych z książką i zapraszają do ich wypożyczania.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie,ul. 11 Listopada 62, tel: +48 833 551 244

top