IV Ogólnopolski Konkurs Literacki

Protokół IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

„Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy”

Pod patronatem Burmistrza Parczewa

Parczew 14 listopada 2017 r.

Komisja Konkursowa w składzie:

Marcin Daniel Kowalczyk – pomysłodawca Konkursu, poeta, kompozytor, wokalista, bard – przewodniczący

Członkowie:

Urszula Gierszon - poetka, prozaik, krytyk literacki, członek Związku Literatów Polskich

Marta Gożdzik – magister filologii polskiej, redaktor

dokonała oceny merytorycznej – zgodnie z regulaminem – 102 zestawów poezji, zawierających 272 wiersze oraz 60 opowiadań, nadesłanych z całej Polski. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii Poezja

I nagroda - zestaw wierszy (Znów się pochylą; Moja mama; Apokalipsa), godło „Zuzanna”, Marcelina Koncewicz, Tęgoborze

II nagroda - zestaw wierszy (Jeszcze dziecko; Już mnie nie boli babciu; To ciemność tak piecze), godło „Mocna kawa”, Marzena Przekwas-Siemiątkowska, Szamotuły

III nagroda - zestaw wierszy (Atomowe serce matki; 55033; Ustka 2017. Martwy sezon), godło „Dwudziesty ósmy listopada ”, Zdzisław Drzewiecki, Biały Bór

W kategorii Proza

I nagroda – „Szepty Mount Everest” godło "Serenada", Ewa Kostanecka, Płock

II nagroda – „Wymarzony dom” godło "John", Mirosław Laszczak, Bielsko-Biała

III nagroda – „Staw”, godło "Morwa", Anna Piliszewska, Wieliczka

Łącznie na nagrody dla wszystkich laureatów przeznaczono 1500 zł

Jury gratuluje laureatom!

Mamy nadzieję, że Konkurs, na który wpłynęło tak wiele wartościowych utworów, będzie kontynuowany w latach następnych.

Komisja starała się odnaleźć pośród tekstów konkursowych te, które wyróżniały się oryginalnością, nowatorską formą bądź też zaskakiwały trafnością spostrzeżeń.

W nagrodzonych utworach pojawiają się świeże i oryginalne środki wyrazu, niekonwencjonalne przemyślenia oraz ciekawe tematy.

Jedna  praca, która nie była zgodna z regulaminem, nie została poddana ocenie jury.

Komisja stwierdza, że czwarta edycja Konkursu nie wyłoniła utworów o wybitnych walorach artystycznych, jednak ich poziom literacki, chociaż wartościowo zróżnicowany, jest obiecujący.

Gratulując laureatom Komisja dziękuje także: Panu Pawłowi Kędrackiemu – burmistrzowi miasta Parczewa oraz Panu Marianowi Kowalskiemu, dyrektorowi Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej za propagowanie sztuki literackiej, miasta Parczewa, a także imienia, parczewskiego twórcy - Rocha Sęczawy.