FERIE ZIMOWE 2016

PROPOZYCJE ZAJĘĆ NA FERIE ZIMOWE 2016 W MIEJSKO - GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PARCZEWIE

Czadowe ferie dla dzieci i młodzieży” w MGBP

W czasie ferii zimowych proponowane są zajęcia dla dzieci w ,, Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej’’. Odtwarzanie piosenek dla dzieci z płyt CD, wspólna zabawa. Oglądanie filmów familijnych w okularach 3D.

Biblioteka w czasie ferii zimowych oferuje dzieciom i młodzieży różne atrakcje  takie jak : bajki i filmy  dobierane do odpowiedniej grupy wiekowej , zajęcia komputerowe pod okiem bibliotekarza.  Dla chętnych proponujemy  nowoczesne  a zarazem edukacyjne gry planszowe (  ,, Kalambury’’ , ,, Wiem co jem’’ ) , oraz mega – kolorowanki  ,, Księżniczki ‘’, ,, Farma ‘’ do zajęć w grupach.  Dla najmłodszych proponujemy książki - zabawki ,  małe kolorowanki :  ,, Koloruj według liczb’’ , ,, Rysuj z Maluchem , a także pluszaki- przytulanki. Bogata oferta zajęć bibliotecznych przyczyni się do miłego i radosnego spędzenia wolnego czasu .

Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Ferie w Czytelni MGBP w Parczewie

- Nasz region : zajęcia z książkami, folderami , oraz mapami znajdującymi się w dziale Regionalizm , odkrywanie walorów turystycznych i przyrodniczych naszego regionu w połączeniu z wyszukiwaniem informacji w Internecie na temat perełek krajoznawczych znajdujących się na naszym terenie .

- Internet, jako nośnik informacji – kopalnia wiedzy ‘’. Zajęcia z komputerem dla dzieci i młodzieży w ,, Czytelni Multimedialnej ’’ w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00.

- Dla chętnych proponujemy przegląd czasopism, oraz bogato ilustrowanych albumów z różnych dziedzin wiedzy .

PROPOZYCJE ZAJĘĆ NA FERIE ZIMOWE 2016 W FILII BIBLIOTECZNEJ IM. J. MONIUK W PRZEWŁOCE

W czasie ferii zimowych w godzinach otwarcia biblioteki zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki na zajęcia literacko-plastyczne, podróże w świat książki , dziecięce zgadywanki,konkursy, gry ,łamigłówki oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Proponujemy zajęcia taki jak:

- „Loteriada''- Gry i zabawy z nagrodami dla dzieci.

- „Bajkowe spotkania” - Słuchanie bajek odtwarzanych z płyty „Wielka księga bajek''.

- „Zgaduj zgadula”- Cykl zabaw z wykorzystaniem ostatnio zakupionych do biblioteki gier.

- „Śnieżne rakiety” - Rozgrzewające zabawy na świeżym powietrzu.

- „Hu hu ha nasza zima zła” - Zajęcia plastyczne: malowanie zimowych pejzaży.

- Ognisko -Wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.

PROPOZYCJE ZAJĘĆ NA FERIE ZIMOWE 2016 W FILII BIBLIOTECZNEJ W TYŚMIENICY.

Środa 17.02.2016 godz. 12.00-16.00

Popołudniowe spotkania z bajką:

-projekcja bajek oraz filmów dla dzieci.

Czwartek 18.02.2016 godz.12.00-15.00

Kolorowe baloniki i psotne figliki:

-balonowe wyścigi

-taniec z balonami

-wykonanie balonikowych kukiełek.

Piątek 19.02.2016 godz.12.00-16.00

,,Mole książkowe”- zajęcia literacko –ruchowe.

Wesoły turniej z książką w roli głównej.

Środa 24.02.2016 godz.12.00-16.00

Zabawy ze słowem, czyli gimnastyka głowy i języka:

-łamigłówki, kalambury i rebusy

Czwartek 25.02.2016 godz.12.00-15.00

Konkurs plastyczny ,,Ciesz się zimą”

Piątek 26.02.2016 godz.12.00-18.00

,,Czekoladowe ferie”

-opowieści o historii czekolady

-czekoladowe gry i zabawy

-tworzenie i dekorowanie czekoladowych słodkości

-poczęstunek.