NAGRODA DLA BIBLIOTEKI ,, WAWRZYN PAWŁA KONRADA’’

To był bardzo ważny  dzień w życiu Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej  w Parczewie.  Publikacja ,,  Kultura Ziemi Parczewskiej’’ została nagrodzona w konkursie ,,  Książka Roku 2015 Lublin -  Lubelszczyzna’’,  w kategorii ,, Publikacje wydane przez Biblioteki Województwa Lubelskiego’’. To pierwsze tak wielkie i znaczące wyróżnienie dla biblioteki . Uroczystość wręczania Wawrzynów odbyła się 10 czerwca 2016 roku na dziedzińcu WBP Łopacińskiego w Lublinie podczas  otwarcia X Lubelskich Targów Książki. W tym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lubelskiego świata kultury i nauki, władz samorządowych , oraz bibliotek. Nagroda otrzymana w konkursie  podniosła  rangę biblioteki jako instytucji kultury , oraz przyczyniło się do promocji  miasta Parczew . To jest wielki sukces biblioteki , jak również wszystkich twórców i animatorów kultury w powiecie parczewskim, którzy na co dzień  swoimi działaniami tworzą lokalny charakter regionu i pielęgnują lokalne dziedzictwo  kulturowe.