Protokół III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

„Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy” Pod patronatem Burmistrza Parczewa Parczew 14 listopada 2016 r. Komisja Konkursowa w składzie: Marcin Daniel Kowalczyk – pomysłodawca Konkursu, poeta, k

Dzień Odzyskania Niepodległości świętowali młodzi  czytelnicy z Oddziału dla  Dzieci  w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie. W dniu 10 listopada 2016 r. zorganizowano dla nich zajęcia historyczno – plastyczne. Rozpoczęły się one w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej prezentacją multimedialną, podczas której uczestnicy dowiedzieli się, co każdy Polak powinien wiedzieć o tym  narodowym święcie. Czytając i przeglądając książki ze zbiorów biblioteki odkrywały na nowo historię Polski pod zaborami, oglądały  „Ilustrowane Dzieje Polski” autorstwa Dariusza Banaszaka, dowiedziały się jak wyglądała gospodarka i kultura polska gdy Polski nie było już na mapie Europy. Drugim punktem spotkania było wspólne wykonywanie plakatu upamiętniającego odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Dzieci wykonały przepięknego białego orła i napisały wiersz upamiętniający to wydarzenie.