Jesień w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej

Jesień w Bibliotece opływała w różnego rodzaju zajęcia i atrakcje. Podczas zajęć z czytelnictwa dzieci z Oddziału Dziecięcego mogły sięgnąć po dobrą literaturę z naszych nowości bibliotecznych. Uczestnicy wspólnie czytali opowiadania Katarzyny Zychli m.in. „O sowie która nie chciała spać w dzień”, które pomogły im zrozumieć czym jest prawdziwa przyjaźń i że dzielenie się z innymi może sprawić radość. Podczas czytania wierszy logopedycznych autorstwa Willaman Anny pt: „Wierszyki łamijęzyki 2”, dzieci pobudzały swoją wyobraźnię i dobrze się przy nich bawiły. Głośne czytanie jest kluczem do mądrości a kto dużo czyta, dużo wie jak mądra sowa i nigdy się nie nudzi.

Podczas zajęć artystycznych dzieci tworzyły papierowe sowy jak też jesienne dynie również z papieru. Wspólnie robiły stroik jesienny, do którego przygotowały róże z liści klonu.Jesień choć barwna i kolorowa ma też swoją chłodniejszą i mroczniejszą stronę stąd też, dzieci wykonywały książkowe duchy i nietoperze z swoich ulubionych książkowych horrorów. Przez całą jesień do obejrzenia była też gazetka pt: „ Jesień z poezją”.

Podczas tej jesieni na bibliotecznych pułkach pojawiło się wiele nowości książkowych. Nasi najmłodsi mogli liczyć na wiele ciekawych i atrakcyjnych książek.

WDziecięcej Przestrzeni Multimedialnej czytelnicy mogli korzystać również z gier i zabaw edukacyjnych znajdujących się w bibliotece oraz bezpłatnego dostępu do internetu.