Wyjazd integracyjny do Janowca i Nałęczowa

Grupa przyjaciół biblioteki postanowiła przywitać wiosnę . W związku z tym biblioteka zorganizowała   dla uczestników spotkań bibliotecznych w dniu 29 kwietnia wyjazd integracyjny trasą Parczew- Janowiec – Nałęczów- Parczew. Pomimo kapryśnej pogody  wszyscy z radością wyruszyli z Parczewa do Janowca . Janowiec to turystyczna miejscowość w województwie lubelskim położona na skraju Małopolskiego Przełomu Wisły przy ujściu Plewki do Wisły . Janowiec  znajduje się w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Największymi atrakcjami  Janowca są zabytki : Zamek i Zespół Dworski . Zamek liczy ponad 500 lat. Jest jednym z najokazalszych i najpiękniej położonych zamków w Polsce. W pobliżu zamku znajduje się Zespół Dworski , oraz niewielki park. Przepiękne widoki wprawiły w zachwyt uczestników wyjazdu.  Pobyt na  pięknej  Ziemi Janowieckiej  przyczynił się do niezapomnianych wrażeń . Kolejnym etapem wycieczki był Nałęczów . Nałęczów  leży w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, jest  to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Przepiękne ,  magiczne,  uzdrowiskowe  miejsce wprawiło uczestników wycieczki w lekki  i radosny nastrój, w którym wszyscy powrócili do Parczewa.