Wakacje w Bibliotece - Z zabawą i… przygodą

Letnia akcja: Wakacje w Bibliotece pod hasłem Z zabawą i… przygodą dobiegła końca. Każdy uczestnik, ten młodszy i nieco starszy, mógł wybrać coś dla siebie z bogatej oferty przygotowanej przez bibliotekę na ten szczególny czas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

W harmonogramie tegorocznej wakacyjnej oferty znalazło się wiele interesujących propozycji.

A wśród nich Podróże i przygody z Magiczną Kredką. Magiczna i bajecznie kolorowa Pani Kredka przy pomocy interaktywnej mapy świata zapraszała dzieci w podróż do najdalszych kontynentów ziemskiego globu, odkrywając przed nimi przeróżne ciekawostki, tajemnice i sekrety z całego świata.

W Letnim Studio Mody Bądź jak Barbie i Ken, dzięki specjalnej aplikacji komputerowej młodzi adepci sztuki kreowania mody sprawdzali swoje siły, jako wielcy projektanci nowoczesnych strojów. W czasie wakacji bibliotekarze uruchomili Wakacyjne Pogotowie Książkowe. Były to czytelnicze spotkania z książką na lato dla najmłodszych.

W cyklu Letnie Kino Familijne Filmowo i muzycznie odbywały się filmowe projekcje baśni Hansa Christiana Andersena oraz innych filmów dla dzieci. Ponadto w czasie wakacji odbywały się Sportowe Środy: zajęcia sportowo-rekreacyjne Biblioteczny Klub Fitness, czyli Zawsze zdrowo i wesoło oraz zajęcia w Punkcie Informacji Turystycznej przy MGBP w Parczewie Turystyka i Przyroda, czyli Historycznie – Turystycznie.

Czytelnia Multimedialna była oblegana przez sympatyków Internetu. W czytelni odbywały się również zajęcia z książką. Dzieci przeglądały albumy z różnych dziedzin. Prowadzone były dyskusje na temat zainteresowań dzieci. Bibliotekarze jak zawsze zadbali o miłą i przyjemną atmosferę wszystkich letnich spotkań. Było mnóstwo radości, uśmiechów, zabawy i humoru.