Niepodległość. Dar Pokoleń

Dokładnie 11 listopada 2015 roku przypada 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie. Po 123 latach niewoli Polska, odrodzona na nowo, stała się krajem wolnym, suwerennym i niepodległym.

Niepodległość jest darem pokoleń, wysłużonym ofiarą życia, walki, modlitwy.

Niepodległość jest dana i zadana następnym pokoleniom Polaków.

Niepodległość to dar bezcenny.

Bibliotekarze MGBP w Parczewie uczcili tę niezwykle ważną uroczystość patriotyczną okolicznościową ekspozycją wybranych pozycji książkowych, pochodzących z bogatego księgozbioru popularnonaukowego Czytelni MGBP w Parczewie, z działu historia, opisujących tamte ważne dla narodu polskiego wydarzenia. Prezentowaną ekspozycję można było obejrzeć i zapoznać się z jej  treściami w Czytelni MGBP w Parczewie.