Asyż. Miasto, które wciąż się uśmiecha...

Wakacyjną biblioterapię w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie wypełniły nieziemskie pokłady spontanicznej radości, serdecznego uśmiechu oraz bardzo pozytywnej energii.

Tym razem na Literackiej Scenie WTZ zagościły najpiękniejsze myśli i rozważania świętego wszech czasów i wszech kontynentów – świętego Franciszka z Asyżu.

Za sprawą prezentacji multimedialnej '' Asyż, miasto uśmiechu '' uczestnicy spotkania wybrali się w wirtualną wakacyjną podróż do miejsc niezwykłych, które zachwycają magią architektury, natury, ciekawych legend i opowiadań. Historii, które wydarzyły się naprawdę.

Przecież Asyż to miasto radości, dobra, uśmiechu, pokoju, gołębi i … uśmiechu. To miasto świętego Franciszka.

Jak zawsze, tak i tym razem, cudowna '' warsztatowa '' młodzież aktywnie włączyła się w biblioterapię czytając wybrane myśli, fragmenty rozważań i modlitw świętego biedaczyny z Asyżu.