Filia Biblioteczna w Przewłoce zaprasza

Od 15 listopada 2010 roku Filia Biblioteczna w Przewłoce wznawia swoją działalność. Budynek, w którym obecnie znajdują się pomieszczenia filii, należy do kompleksu Wiejskiego Centrum Kultury w Przewłoce. Nowocześnie wyposażony lokal filii bibliotecznej spełnia wszystkie normy europejskie. Powstał na planie starego drewnianego budynku, w którym filia funkcjonowała od lat 70-tych aż do momentu styczniowego pożaru. Całkowitemu zniszczeniu uległ wówczas nie tylko księgozbiór gromadzony latami w filii, lecz również remontowany obiekt. W chwili obecnej rozpoczął się proces odbudowy księgozbioru na rzecz Filii Bibliotecznej w Przewłoce, który będzie systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze. Już dzisiaj , wśród nowo zakupionych książek, znalazły się na bibliotecznych regałach: lektury szkolne dla dzieci i młodzieży, książki dla dzieci i dorosłych (literatura piękna i popularno-naukowa). Nowo otwarta Filia Biblioteczna w Przewłoce , od tego momentu, będzie ponownie spełniała zaszczytną rolę w krzewieniu kultury w lokalnej społeczności mieszkańców wsi Przewłoka i sąsiednich miejscowości.

Godziny otwarcia Filii Bibliotecznej w Przewłoce:
  • Środa 1100 - 1800
  • Czwartek 1100 - 1800