Na tropie Pani Zimy

Grupa dzieci odwiedzająca bibliotekę w czasie tegorocznych ferii zimowych podjęła się nie lada wyzwania. Dzieciaki postanowiły, bowiem, podążyć tropem pewnej pani. Owa tajemnicza pani, jak nie trudno się domyśleć, to oczywiście Pani Zima. Jest ona, przecież, gospodynią pory roku, która obecnie panuje w przyrodzie. Ale gdzie ją znaleźć, jeśli aura za oknem często nie przypomina tej zimowej, ze śniegiem i mrozem? Na szczęście jest biblioteka. To, wręcz, wymarzone miejsce skąd można wyruszyć na poszukiwanie zimy.

Pani Zima jest przecież bohaterką wielu książek. Występuje w wierszach, opowiadaniach i baśniach. Często gości w zagadkach, rebusach czy krzyżówkach i łamigłówkach. Wertowanie w książkach i czasopismach okazało się dla młodych odkrywców fantastycznym zajęciem, pełnym humoru i zabawnych sytuacji.