Warsztaty plastyczne - Zręczne ręce

Jedną z form pracy z dziećmi w bibliotece w czasie tegorocznych wakacji był cykl warsztatów plastyczno-manualnych pt. ,, Zręczne ręce’’. Pomysłodawczynią i jednocześnie osobą prowadzącą zajęcia była Pani Jolanta Gdela, artysta-plastyk, niegdyś związana z Parczewskim Domem Kultury. Każde spotkanie, pomimo artystycznego charakteru, miało swój literacki motyw przewodni. Bohaterami poszczególnych zajęć były dobrze znane wszystkim dzieciom postaci z bajek i baśni, kreskówek i komiksów. A wśród nich: Calineczka, Ołowiany Żołnierzyk, Muminki, Kubuś Puchatek czy współczesne Mordziaki i Dinusie. Jednym słowem wzorce godne naśladowania.

Kredki, farby, kolorowy papier i oczywiście dobry humor okazały się sprawdzoną receptą na chwilową wakacyjną nudę czy kaprysy pogody. Dzieci pod czujnym okiem Pani plastyk wykonywały przeróżne prace. Były artystyczne kleksy i gra barwnymi plamami, zajęcia z origami, ilustracje znanych i lubianych bajek, zakładki do książek. I co najważniejsze, do proponowanych zajęć nie trzeba było nikogo specjalnie  namawiać, a dzieci czekały z niecierpliwością na kolejne spotkania. Wszystkie prace, bardzo oryginalne i pomysłowe, już niebawem znajdą się na wystawie, która będzie zdobić pomieszczenia biblioteki i przypominać wszystkim  beztroski czas wakacji.