TYDZIEŃ Z INTERNETEM

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu.

Zapraszamy osoby powyżej 50. roku życia, które nigdy nie zetknęły się z Internetem, ale też wszystkie osoby chętne  na  spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”.

Spotkanie odbędzie się 21 marca 2013 r. w godzinach od 10.30  do 12.00 w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie.

Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” będzie prowadzone przez wolontariusza – „Latarników Polski Cyfrowej”. Rozpocznie się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Będą więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba!

***

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Miejsce: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie
ul. 11 listopada 62