SPOTKANIE W ,,TYGODNIU Z INTENETEM”

21 marca 2013 roku w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie  odbyło się spotkanie „ Pierwszy krok w cyfrowy świat „  osób powyżej 50. roku życia , które nigdy nie zetknęły się z Internetem.

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu.

Spotkanie było  częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która miało na celu zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z sieci, a także pokazanie różnych, ciekawych  i pożytecznych zasobów , jakie można w niej znaleźć.

Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” było  prowadzone przez wolontariusza – „Latarników Polski Cyfrowej”. Rozpoczęło się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowiedział  się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Były więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba!

Tematem przewodnim spotkania  było eksperymentowanie.