NOC BIBLIOTEK

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PARCZEWIE

ZAPRASZA NA NOC BIBLIOTEK W DNIU

10 MAJA 2013 ROKU  W GODZ.19.00-21.00,

UL. 11 LISTOPADA 62 ( CZYTELNIA ).

W PROGRAMIE:

- POEZJA ŚPIEWANA I MÓWIONA MARCINA DANIELA KOWALCZYKA, MARKA GRECHUTY,

- CZYTANIE POEZJI,

- DYSKUSJA.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !

Akcja ta jest wzorowana na „Nocy Muzeów”, które udostępniają nieodpłatnie swoje eksponaty w czasie jednej wybranej nocy na terenie całego kraju. W bibliotece niewiele jest eksponatów, więc i „NOC BIBLIOTEK” będzie zupełnie inna.

Biblioteki to instytucje w których  promuje się kulturę słowa pisanego  w szczególności przez czytelnictwo …. ale nie tylko. Biblioteka to miejsce na spotkania, to miejsce komunikacji społecznej, dostępu do wiedzy, informacji, kultury, edukacji; to miejsce dla każdego. Dlatego właśnie „Noc Bibliotek” jest zupełnie inną ofertą kulturalną.

W zależności od przygotowanej przez Bibliotekę oferty, będzie to:
- czas na przeżycie nowej przygody kulturalnej i społecznej dla osób w różnym wieku;
- czas na odkrywanie Biblioteki na nowo,
- czas na spotkania z drugim człowiekiem,
- dobry czas dla nas wszystkich.

Dlatego właśnie chcemy zaprosić Państwa do udziału w tej Akcji, która pozwoli odkryć mieszkańcom społeczności swoje biblioteki na nowo i doświadczyć nowej przygody.