Zaduszki Literackie ''W cichej zadumie …''

Jak co roku, w miesiącu zadumy i refleksji nad przemijaniem i ulotnością życia, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie zorganizowała listopadowe Zaduszkowe Literackie.  Zaduszki Literackie '' W cichej zadumie …'' odbyły się na  Literackiej Scenie Warsztatu Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie. Gościem spotkania był  Pan Lechosław Płowaś, autor lokalnych  legend, podań i opowieści. Teksty literackie Pana Lechosława Płowasia są rozpoznawalne niemal wszędzie. Są czytane i słuchane w każdym zakątku Polski, Europy i świata. Wierni czytelnicy literackiego kunsztu Pana Lechosława mieszkają nie tylko na terenie powiatu parczewskiego ale także za granicami kraju: w Anglii, Irlandii, Niemczech. Wielbiciele utworów spisanych ręką parczewskiego skryby przesyłają wiele sygnałów radości i zachwytu nawet zza oceanu: Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Na listopadowym spotkaniu ze Społecznością Warsztatu Terapii Zajęciowej, Pan Lechosław Płowaś z ogromną pasja opowiadał o swoich prozatorskich dziełach, wprowadzał w specyficzny klimat ich powstawania. Czytał i komentował wybrane fragmenty utworów. Czynił to, jak zawsze, po mistrzowsku!!!