Ferie Zimowe 2014

Propozycje na Ferie Zimowe w Oddziale dla Dzieci MGBP w Parczewie w 2014 roku

Poniedziałki: Loteriada szczęścia – zabawy integracyjne z nagrodami dla dzieci

godz. 14.00 – 16.00

Wtorki: Opowiastki familijne- uczestnicy słuchać będą opowiadań Beaty Andrzejczak zarejestrowanych na nośniku CD. Opowieści te są pełne ciepła, uczucia i wrażliwości. Uczą i wychowują.

godz. 15.00 – 17.00

Środy: : Spotkania na Bezludnej Wyspie- bohaterami spotkań będą Robinson Crusoe i Piętaszek. Wspólnie z nimi uczestnicy spotkań będą utożsamiać się, analizować swoje zachowania będąc na bezludnej wyspie.

godz. 14.00 – 16.00

Czwartki:  Zdrowe ciało – zdrowy duch;  pogadanki na temat zdrowego odzywiania  jak przygotowywać zdrową żywność i prowadzić zdrowy styl życia. Konsumpcja owoców i warzyw – zdrowa żywność.

godz. 13.00 – 15.00

Piątki: Zajęcia w pracowni komputerowej PRB. Odkrywanie tajemnic nauki i techniki serfując po internecie

godz. 13.00 – 14.00

Propozycje na Ferie Zimowe w Czytelni Multimedialnej w MGBP w Parczewie w 2014 roku

Czytelnia Multimedialna zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia komputerowe w czasie trwania ferii  zimowych od poniedziałku do piątku  w godz. 10.00-18.00 .  Dodatkowo odbędzie się pokaz skanowania i kopiowania dokumentów  na urządzeniu wielofunkcyjnym . Czytelnia oferuje również przegląd prasy młodzieżowej pt. ,, Świat wiedzy ‘’,w tym wspólne czytanie i omawianie ciekawych artykułów. Dla młodszej grupy proponujemy przegląd bogato ilustrowanych  albumów  o różnej tematyce  np. zwierzęta, najciekawsze  zakątki świata, oraz księgi skarbów.

Propozycje na Ferie Zimowe w  Filii Bibliotecznej im. J. Moniuk w Przewłoce w 2014 roku

''SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE''

Pod takim hasłem będą przebiegały tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w bibliotece. Biblioteka zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do odwiedzenia biblioteki  podczas ferii oferując im ciekawe zajęcia i zabawy.

ŚRODY Z LITERATURĄ     22.01 i 29.01  godz. 13.00-16.00

W środy będą odbywały się zajęcia literacko- czytelnicze, które będą obejmowały wspólne czytanie utworów literackich a dla najmłodszych słuchanie i czytanie bajek.

Tym roku przypada 130 rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego ,wiec będą to jego utwory między innymi ,, 120 przygód koziołka Matołka’’ ,  ,,Awantury i wybryki małej małpki

Fiki –Miki’’  a także ,, Awantura o Basię’’.

CZWARTKI BĘDĄ PRZEBIEGAĆ POD HASŁEM ''WYRUSZAM W PODRÓŻ MOICH MARZEŃ''  23.01 i 30.01  godz.13.00-16.00

Wirtualne wędrówki po Polsce wyszukiwanie pięknych miejsc w naszym kraju .Będziemy też przeglądać książki o tematyce podróżniczej znajdujące się w zbiorach biblioteki. Zagramy też w znaną wszystkim grę ''Państwa miasta'' , która polega na znajomości geografii, botaniki i zoologii.

PIĄTKI Z NIESPODZIANKĄ  24.01 i 31.01 godz.13.00 -16.00

Piątki będą dniem gier i zabaw. W tych dniach dzieci będą miały okazję wziąć udział w różnych grach i zabawach rekreacyjno-edukacyjnych. Gry planszowe, komputerowe , rysowanie malowanie ilustracji  do przeczytanych książek K. Makuszyńskiego. Odbędzie się też cykl zabaw ''zgaduj zgadula''. Będą to zagadki,  rebusy i krzyżówki. Podczas tych zajęć będziemy też słuchać opowiastek familijnych.

Propozycje na ferie zimowe w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy w  2014 roku

Filia Biblioteczna w Tyśmienicy zaprasza wszystkie dzieci  na spotkania w czasie ferii zimowych w każdą środę ,czwartek i piątek w godz.12.00-16.00

22 i 29.01.2014 (środa)

W bibliotece odbędą się zajęcia multimedialne ,czyli wykorzystanie nowo nabytego sprzętu komputerowego. Będą to: projekcje filmów, pokazy skanowania i kopiowania różnych dokumentów a także gry komputerowe i korzystanie z Internetu.

23 i 30.01.2014 (czwartek)

Puchatkowa  zima - cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci .Głośne czytanie literatury o tematyce zimowej tj. : Królowa śniegu, Śniegowy  bałwan ,Wesołe Boże Narodzenie. Układanie puzzli z widokami zimy wykonywanie prac plastycznych np. : bałwanów z waty, śnieżynek i gwiazdek z papieru.

24 i 31.01.2014 (piątek)

Dla każdego coś ciekawego. Konkurs czytelniczy ’’ Czytaj książki codziennie, krzyżówki rozwiążesz bezbłędnie’’. Rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, kalambury a także gry słowne i ruchowe. Nagrody dla najaktywniejszych uczestników.

Zapraszamy!