Ferie zimowe 2015 w Przewłoce

Tegoroczne ferie zimowe w Fili Bibliotecznej w Przewłoce upłynęły pod znakiem wielkich atrakcji. Jedną z nich była zabawa choinkowa dla dzieci zorganizowana wspólnie z Panią Sołtys, Radą Sołecką oraz z Wiejskim Centrum Kultury. Choinka odbyła się 5 lutego, na której bawiło się około trzydzieścioro dzieci, zarówno miejscowych jak i tych które przyjechały na ferie do swoich rodzin. Kolejną atrakcją była wycieczka dzieci do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami zwiedziły bibliotekę i obejrzały film pt. "Zambezia". Niektórzy z nich mieli tę przyjemność i obejrzeli bajkę w okularach 3D. Młodsze dzieci bawiły się zabawkami znajdującymi się w bibliotece. W dniu wycieczki, czyli 12 lutego obchodzony był ,,Tłusty Czwartek’’. Nie mogło więc zabraknąć tłustych smakołyków. Dzieci zajadały się pysznymi pączkami i chrupiącymi faworkami. Cały wyjazd został zorganizowany przy dużym zaangażowaniu rodziców. Ponadto przez cały okres ferii do dyspozycji małych czytelników były dwa stanowiska komputerowe, oraz pozostałe wyposażenie biblioteki tj. książki, gry planszowe, malowanki.