Na parczewskim rynku…

W dniu 15 maja 2015 roku, w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie odbyła się Majówka z Książka, literackie spotkanie organizowana cyklicznie przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie.

Tematem przewodnim tegorocznego majowego spotkania były opowieści o rynku parczewskim autorstwa Apolinarego Nosalskiego Na parczewskim rynku.  Parczewski Rynek przez wieki swego istnienia był milczącym świadkiem wielu dawnych i współczesnych wydarzeń historycznych, nie tylko radosnych ale często krwawych i bolesnych. Autor tych opowieści spisał te zdarzenia w sześciu literackich obrazach.  Majowe spotkanie było szczególne i odbyło się w ramach obchodów: Tygodnia Bibliotek, Dnia Przyjaciela Biblioteki oraz Zrodzony dla słowa… 2015. Rok Apolinarego Nosalskiego.