Propozycje zajęć na wakacje

Zajęcia plastyczne dla dzieci

Wtorki – godz. 1500 – 1700

Wakacyjne Pogotowie Książkowe

Czytelnicze spotkania z książką na lato

Środy – godz. 1300 – 1500

Sportowa Środa

Biblioteczny Klub Fitness

Zawsze zdrowo i wesoło

Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla najmłodszych i nieco starszych dzieci

Czwartki – godz. 1500 – 1700

Letnie Kino Familijne

Filmowo i muzycznie

Filmowa projekcja baśni Hansa Christiana Andersena

Piątki – godz. 1400 – 1600

Turystyka i Przyroda

Turystycznie – Historycznie

Zajęcia w Punkcie Informacji Turystycznej przy MGBP w Parczewie

PROPOZYCJE  ZAJĘĆ WAKACYJNYCH  W  FILII BIBLIOTECZNEJ  IM.   J. MONIUK

W  PRZEWŁOCE NA ROK 2015.

Środy w  godz. 13.00-15.00 : Zajęcia literackie.

Bajki znane i nieznane. Czytanie bajek dobrze znanych i nieznanych (Bajki polskie)

Bajkowe zgadywanki. Konkurs ze znajomości bajek.

Kolorowe przysłowia. Zgadywanki – dokończenie czytanego przysłowia.

Czwartki w godz. 14.00 - 16.00 :  Zajęcia techniczno-plastyczne.

Pora coś namalować. Malowanie obrazków o tematyce letniej.

Asfaltowe kredowanie. Zajęcia na świeżym powietrzu , malowanie kredą na chodniku.

Kolorowe lato. Zajęcia plastyczno-techniczne z wykorzystaniem czasopisma Mały architekt.

„Kuchcikowo” Zajęcia kulinarne między innymi pieczenie gofrów, robienie owocowych.Szaszłyków, oraz napoi.

Piątek w godz. 13.00 - 15.00 :   Dzień sportu i zabaw.

Turniej piłki plażowej.

„Bańkowice mydlane” Zajęcia dla młodszych dzieci- puszczanie baniek mydlanych.

Podróże małe i duże. Poznawanie ciekawych zakątków Polski i świata z wykorzystaniem książek podróżniczych i internetu.

Różne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Rodzinne grillowanie. Na zakończenie wakacji planowana jest impreza dla dzieci i rodziców.

Propozycje zajęć  na wakacje w Fili Bibliotecznej w Tyśmienicy

Filia Biblioteczna w Tyśmienicy co roku organizuje zajęcia wakacyjne, podczas których promuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także zapewnia miłe spędzenie wolnego czasu. Plan tegorocznych zajęć pod hasłem: ,,Wakacyjne rozmaitości- biblioteczne możliwości” przedstawia się następująco:

LIPIEC

ŚRODY: 13.00-16.00

,, Bajkowy koncert życzeń” -głośne czytanie wybranych bajek dla dzieci.

CZWARTKI: 12.00-15.00

,,Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego”- gry i zabawy na świeżym powietrzu.

PIĄTKI:12.00-15.00

,,Zagadki Sówki dla mądrej główki”- rebusy i zagadki literackie dla najmłodszych.

SIERPIEŃ

ŚRODY: 13.00-15.00

,,Rusz głową nad logiczną grą planszową”- nauka gry i rozgrywki w : szachy, warcaby, bierki, pchełki, scrabble oraz biznes po polsku.

CZWARTKI: 12.00-15.00

,,Zabierz książkę na wakacje”- konkurs plastyczny dla dzieci. Wykonanie ilustracji dowolną techniką do przeczytanej książki podczas wakacji.

PIĄTKI: 12.00-15.00

,,A teraz leci program dla dzieci”- projekcja filmów i bajek. Gry i zabawy multimedialne.

Na zakończenie spotkań wakacyjnych zaplanowany jest piknik ekologiczny. Będzie to wycieczka rowerowa nad jezioro Obradowskie połączona z ogniskiem. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na nasze spotkania. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane nagrody!