DZIEŃ RODZINY W TYŚMIENICY

,,…Cudownych rodziców mam, cudownych rodziców mam

Odkryli mi każdą z dróg, po której szłam

Mam cudownych rodziców bo,  przyjaciółmi moimi są

W porę rzekli mi: dalej to, idź drogą swą…”

29.05.2016 Filia Biblioteczna w Tyśmienicy włączyła się w wielkie świętowanie Dnia Rodziny. Był to niezwykły powód do spotkania całego grona rodziców i dzieci. Wystrojone maluchy powitały gości piosenką w języku angielskim a starsze, przygotowały piosenki oraz inscenizacje o pracy rodziców i ich ważnej roli w naszym życiu. Następnie, dzieci zaśpiewały  głośno ,,Sto lat” oraz wręczyły własnoręcznie zrobione życzenia i laurki. Kolejnym punktem programu był wytęp zespołu Tyśmienica, który wykonał piękne piosenki dla dzieci ,,Zuzia lalka nieduża ”,,Kocur bury”,,Na raz na dwa” ,,Bal moich lalek”. Po głównej uroczystości, zgromadzonych gości zaproszono na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Takie spotkanie, pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienie, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.