Wspomnienie wakacyjnego sierpnia

Wakacyjny sierpień w Dziecięca Przestrzeń Multimedialna w MGBP w Parczewie obfitował w wiele interesujących zajęć, którym towarzyszyły zabawa, humor, rozrywka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach czytelniczych, artystycznych i muzycznych. Środowe spotkania z książką poświęcone były propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzieci chętnie czytały ulubione bajki jak i literaturę naukową – by dowiedzieć się w jakich miejscach w regionie można spędzić ciekawie wakacje. Przy pomocy tablicy interaktywnej malowały ulubione postacie z bajek, tworzyły komiks oraz poznawały tajniki wiedzy o kosmosie. Podczas wtorkowych zajęć muzycznych z gry na djembe doskonaliły technikę uderzeń i poznawały nowe rytmy. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne. Warsztatowicze wykonywali na nich  witraże z bibuły, kolorowe ptaki z papieru, zwierzęta z balonów, ozdoby z pasków papieru- tzw. „Qulling”, wydzieranki, ozdobne pudełka na drobiazgi, oraz ramki na zdjęcia. W ramach wakacji po angielsku uczestnicy mieli doskonałą okazję do sprawdzenia swojej wiedzy językowej w różnych dziedzinach życia a podczas piątkowych  popołudni  filmowych oglądały ulubione bajki i filmy rysunkowe. Dzieci spędzały też wakacyjny czas na grach i zabawach, układały klocki lego, grały w gry komputerowe, malowały kolorowanki i wspólnie  śpiewały piosenki podczas karaoke.

W trakcie zajęć w bibliotece dzieci i młodzież mogły korzystać również z  bezpłatnego dostępu do Internetu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!