Już czas uwierzyć w cud…

W piątkowe przedpołudnie, 16 grudnia 2016 roku, w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie odbyło się przedświąteczne spotkanie z Kadrą i Uczestnikami WTZ. Na grudniowej biblioterapii, w atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia wprowadziła prelekcja etnograficzna i pokaz multimedialny Już czas uwierzyć w cud.  Okres Świąt  Bożego Narodzenia obfituje w wiele ludowych wierzeń, zwyczajów, obrzędów, żyjących w tradycji i kultywowanych przez kolejne pokolenia. Nikt nie wyobraża sobie świąt bez wigilijnej wieczerzy, opłatka, choinki, mnóstwa gorących życzeń, prezentów oraz wspólnego śpiewu kolęd. Niepowtarzalny zapach choinki i świątecznych potraw, obecność kochanych osób, magiczny nastrój świąt sprawiają, że na nowo ożywają i powracają wspomnienia z najdalszych lat, a zatarte czasem obrazy z przeszłości odzyskują blask i umilają każdą przeżytą świąteczną chwilę. Grudniowe spotkanie w WTZ zakończyły wspólne serdeczne życzenia oraz tradycyjne pamiątkowe zdjęcie… oczywiście ze świątecznie ustrojoną choinką i w bardzo świątecznych nastrojach.