Literackie portrety kobiet

W środowe popołudnie 10 maja 2017 roku w Czytelni MGBP w Parczewie odbyło się spotkanie literackie z członkami Regionalnego Koła Seniorów. Spotkanie rozpoczęła prelekcja oraz pokaz multimedialny poruszający problematykę Literackich portretów kobiet w wybranych, znanych polskich powieściach, zaliczanych do  klasyki literatury. Wspomniano m.in.: Quo vadis, Henryka Sienkiewicza, Chłopi, Władysława Stanisława Reymonta czy Lalka Bolesława Prusa i wielu innych. Prezentację prowadził Pan Paweł – stażysta biblioteki, ukazując najznamienitsze sylwetki kobiece opisane w wybranych powieściach. Spotkaniu towarzyszyła ożywiona dyskusja na temat prezentowanych utworów literackich. Przytaczano wiele znanych cytatów i niezapomnianych melodii im towarzyszących. Członkowie Regionalnego Koła Seniorów doskonale je pamiętają. Spotkanie zorganizowano w ramach Tygodnia Bibliotek.