Myśląc o Kobiecie idealnej… Obraz Kobiety w Literaturze

Podczas majowego biblioterapeutycznego spotkania z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie, które odbyło się w dniu 11 maja 2017 roku podjęto rozmyślania o tym: jaki jest ideał kobiety, jakie cechy charakteru powinna ona posiadać oraz jakimi zasadami powinna się kierować w swoim życiu.  Jednogłośnie wszyscy uczestnicy spotkania stwierdzili iż, w dążeniu do ideału kobiecości niedoścignioną postacią jest Maryja – matka Jezusa. Maj jest miesiącem szczególnym w roku, poświęconym właśnie Maryi, również w nim obchodzimy dzień wszystkich matek. W drugiej części spotkania zaprezentowano pokaz multimedialny  przedstawiający obraz kobiety zapisany w literaturze, uwzględniając jej różne role, jakie pełni w codziennym życiu, bez względu na epokę czy dzieje świata.

Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.