Literacka pocztówka z Krakowa

W dniu 31 maja 2017 roku, w Czytelni MGBP w Parczewie, odbyło się spotkanie czytelnicze z członkami Koła Regionalnego Seniorów. Tematem spotkania były legendy  i opowieści rodem z królewskiego miasta, Krakowa. Dawna stolica Polski obfituje w wiele miejsc naznaczonych historią. To właśnie dzięki tym miejscom i wydarzeniom, z nimi związanymi, powstało wiele podań i legend. Chociażby te o Królu Kraku, wawelskim wzgórzu czy smoczej jamie i mieszkającym tam smoku. Oprócz części literackiej, uczestnicy spotkania dzielili się własnymi doświadczeniami z wycieczek do tego miasta. Wspólnie oglądali, przywiezione w wypraw turystycznych, zdjęcia.