Z wizytą w królewskiej szkole…

Miesiąc Październik obchodzono jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji, w dniu 30 października 2017 roku, w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie gościli przedstawiciele MGBP w Parczewie. Na świetlicy szkolnej spotkali się z liczną grupą uczniów i ich nauczycielami. W prelekcji i towarzyszącym jej pokazie multimedialnym ,,Nieprzemijający czas… Pasje i prace Apolinarego Nosalskiego” bibliotekarze przypomnieli sylwetkę Apolinarego Nosalskiego, wybitnego literata regionalnego. Tego niezwykłego pisarza i poetę zna wiele pokoleń mieszkańców nie tylko królewskiej ziemi parczewskiej. Temat spotkania był więc nieprzypadkowy. Pan Apolinary wielokrotnie odwiedzał ,,Szkołę na Polnej”. Przybywał tu na spotkania autorskie, lekcje biblioteczne czy godziny wychowawcze. Bardzo lubił te spotkania z młodymi czytelnikami, odbiorcami swej twórczości literackiej. Pozostawił w wielu osobach niezatarty ślad pamięci. Bibliotekarze MGBP w Parczewie bardzo dziękują za tak serdeczne, ciepłe i życzliwe przyjęcie!!!