Książki da się lubić

W dniu 23 listopad 2017 r. MGBP w Parczewie odwiedziły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Podczas kolejnego już spotkania z cyklu: „Przyjazna biblioteka” dzieci wzięły udział w dyskusji na temat: „Moja ulubiona książka z dzieciństwa”. Spośród wymienionych tytułów wybrały jedną najpiękniejszą bajkę, autorstwa braci Grimm pt.: „Czerwony Kapturek” i wspólnie odczytały ją ze zbioru „Najpiękniejsze bajki świata”. Ochoczo oglądały książki zgromadzone i zaprezentowane na wystawie pt.: „Książki szczęśliwego dzieciństwa”, a także zapoznały się z ich stronami tytułowymi oraz szatą graficzną. Wspólnie zgadywały tytuły znanych i lubianych książek dziecięcych dzięki podpowiedziom na obrazkach. Na zakończenie spotkania dzieci przeczytały cytaty i aforyzmy sławnych pisarzy i poetów mówiące o książce i bibliotece. Spotkanie z książkami w bibliotece wywołało uśmiech i radość na twarzach wszystkich uczestników a słodki poczęstunek umilił dodatkowo tę jakże rodzinną atmosferę. Spotkanie promujące czytelnictwo wśród dzieci zorganizowano w ramach obchodów Tygodnia Książek Szczęśliwego Dzieciństwa w MGBP w Parczewie.