Bajkowy Dzień Dziecka

W dniu 3 czerwca 2018 roku na Stadionie Miejskim w Parczewie, odbył się Festyn Rodzinny, w którego przebieg, jak co roku włączyli się także Pracownicy MGBP w Parczewie. Bibliotekarze przygotowali bajkowy program, w którym nie zabrakło wielu niespodzianek, konkursów i zabaw dla dzieci, tych najmłodszych i tych nieco starszych. W bajkowym namiocie dzieci kolorowały postacie z ulubionych bajek. Starsza młodzież chętnie brała udział w przygotowanych atrakcjach i zawodach, chociażby w konkurencji skakania na skakance. Podczas trwania festynu odbył się także biblioteczny konkurs na scenie, w którym dzieci na podstawie podanych skojarzeń miały za zadanie odgadnąć tytuł bajki.  Dzieci wykazały się bezbłędną wiedzą, ze znajomości bajek. Na wszystkich czekały upominki w postaci książek, także tych do kolorowania, słodyczy i innych gadżetów. Pogoda również dopisała.