Poszukiwanie własnej tożsamości narodowej

W dniu 20 września 2018 roku w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej Oddziału dla Dzieci  MGBP w Parczewie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zorganizowana dla Dzieci ze świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Na lekturę Narodowego Czytania wybrane zostało w tym roku „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawionej prezentacji multimedialnej poświęconej fabule książki, opartej o zdjęcia z kadrów jej ekranizacji, dzieci poznały losy głównego bohatera powieści – Cezarego Baryki. Dowiedziały się, jak kształtowała się jego droga do odnalezienia swojej tożsamości narodowej. Podczas prezentacji dzieci czytały wybrane cytaty z utworu. Rozwiązywały również krzyżówkę, podsumowującą wiedzę o problematyce utworu zdobytą podczas spotkania. Na zakończenie   wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek w postaci zakładki do książek, które na pewno przydadzą się naszym młodym czytelnikom. Spotkanie zorganizowano w ramach Obchodów 100-lecia Niepodległości w MGBP w Parczewie „Niepodległość zadana pokoleniom”.