Pasja zmieniająca szarość powszedniego dnia…

W jesienne czwartkowe przedpołudnie, dnia 25 października 2018 roku, odbyło się kolejne spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Laskach. Bibliotekarze MGBP w Parczewie zaprosili na to spotkanie niezwykłego gościa, Pana Lechosława Płowasia, przyjaciela biblioteki, emerytowanego polonisty, znanego i cenionego regionalisty, autora wielu opowiadań, legend, podań, felietonów, artykułów. Gość spotkania opowiadał o swojej pasji odwiedzania ciekawych miejsc w regionie oraz dokumentowania wielu zasłyszanych opowieści, często już zapomnianych. Pan Lechosław czytał również wybrane utwory z własnego bogatego dorobku literackiego. Zachęcał także do poznawania  i odkrywania osobliwości kulturowych i przyrodniczych swych małych ojczyzn. Spotkanie zakończył bardzo miły akcent. Pracownicy biblioteki wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe podopiecznym placówki biorącym udział w I edycji konkursu plastycznego ,,Literackie Pejzaże”. Specjalne podziękowania popłynęły również do kierownictwa i kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Laskach za wszelką pomoc i opiekę w trakcie przygotowania konkursowych prac plastycznych.