Ku Niepodległości. Drogi Wielkich Polaków

W dniu 5 grudnia 2018 roku w Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie odbyło się spotkanie z okazji, kończącego się już, 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowane dla Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie.  Podczas spotkania dyskutując o historii odzyskania niepodległości przez Polaków, dzieci opowiadały czym jest dla nich wolność narodowa, wspominały symbole narodowe oraz podawały przykłady  współczesnych patriotycznych postaw. Poznały również najważniejsze postacie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości i odegrały znaczącą rolę w kształtowaniu się niepodległego państwa polskiego. Dzieci umiejscowiły wizerunki Wielkich Polaków zasłużonych dla Niepodległej na „Dębie Pamięci” oraz czytały opowiadanie o „Ziuku z Zułowa”  ze zbioru „Legend i opowiadań z historii Polski” autorstwa Donaty Dominik–Stawickiej.