Kartki bożonarodzeniowe w bibliotece

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dnia 10 grudnia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie odbyło się świąteczne spotkanie z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie.

Spotkanie w bibliotece zaczęliśmy od wspólnej rozmowy o tradycjach i zwyczajach świątecznych, które sprawiają dzieciom najwięcej radości. W dalszej części spotkania dzieci wykonywały kartki świąteczne według własnego pomysłu. Dzieci robiły kartki wkładając w każdą pracę dużo energii, motywacji i serca. Piękne przygotowane kartki zabrały do domu aby wręczyć je najbliższym.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się literatura dziecięca o tematyce świątecznej taka jak,, Śnieżna kula Mikołaja” czy też ,,Pomocni przyjaciele bałwanka”. Dzieci wysłuchały również ,,Gwiazdkowych bajeczek”. W tak świątecznym i radosnym nastroju szybko upłynął wspólnie spędzony czas. Na koniec wszyscy sobie nawzajem życzyli Wesołych Świąt a przede wszystkim dużo prezentów pod choinką.