Wakacje z biblioteką

Tegoroczne wakacje z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Parczewie pod hasłem ,, Wakacje z biblioteką'' dobiegły końca , a wraz z nimi cykl zajęć przeprowadzonych na Oddziale dla Dzieci. I w tym roku nie zabrakło ciekawych atrakcji, dzięki którym dzieci mogły wypełnić swój wolny czas, a jednocześnie świetnie bawić się w grupie. W trakcie spotkań wakacyjnych uczestnicy brali udział w zajęciach związanych z książką oraz warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały kolorowe wiatraki, biedronki i motyle z papieru. Chętnie kolorowały kredkami i farbami swoje ulubione postacie bajkowe i wypowiadały się na temat swoich bohaterów bajkowych takich jak słynna Pszczółka Maja, Smerfy czy Kubuś Puchatek. Aby czerpać jeszcze większą radość z czytania wykonywały pomysłowe zakładki do książek, które stanowiły również ozdobę do książki. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach literacko-teatralnych, gdzie wspólnie tworzyły pacynki smerfów, a następnie odegrały teatrzyk pt. ,,Pokaz mody we Wiosce Smerfów”. Były kolorowe pacynki Smerfetek, Papa Smerfy, Ważniaka oraz przebiegłego Gargamela.

Dużym powodzeniem cieszył się również konkurs pod hasłem,, Najaktywniejszy Czytelnik Wakacji”, gdzie liczyła się ilość przeczytanych książek podczas wakacji. Dzieci które miały na koncie największą ilość przeczytanych książek otrzymały dyplomy i nagrody. Ponadto na wszystkich czekał słodki poczęstunek, a także pamiątkowe smycze i zakładki z logo biblioteki.

Wesołe wakacje w bibliotece stwarzały dzieciom okazję do integracji, pracy w grupie, a także rozszerzały zainteresowania oraz pozwalały zdobywać nowe doświadczenia. W trakcie godzin otwarcia biblioteki dzieci i młodzież mogły korzystać także z bezpłatnego dostępu do Internetu.