Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania

W dniu 6 września 2019 roku w Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie odbyła się już ósma edycja Narodowego Czytania wraz z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie, które niosą wiele uniwersalnych wartości i skłaniają do refleksji. Jak co roku w bibliotece dzieci chętnie włączyły się w głośne czytanie wybranych fragmentów nowel. Na przygotowanej wystawce zostały zaprezentowane wszystkie nowele, których wydania mogły przejrzeć. Ochotnicy czytali fragmenty utworu ,,Dym” Marii Konopnickiej, gdzie jednocześnie omówione zostały szczegółowo losy bohaterów, a mianowicie problem samotności, biedy, i bezwarunkowej miłości matki i syna. Po zapoznaniu się z treścią, dzieci odpowiadały na pytania związane z tematyką utworu. Dzięki wspólnemu czytaniu dzieci miały okazję poznać tytuły nowel polskich, a także przybliżyć twórczość wybitnych autorów ulubionych książek. Spotkanie zorganizowano w ramach ósmej edycji Narodowego Czytania 2019r.