Kubuś Puchatek i przyjaciele

Tematem spotkania był uroczy miś o „małym rozumku,” czyli Kubuś Puchatek, którego święto przypada 18 stycznia. Dzieci zapoznały się z historią powstania książki oraz bohaterami Stumilowego Lasu. Po wysłuchaniu pierwszego rozdziału, w którym Puchatek próbuje zdobyć ulubiony miodek, dzieci czytały wybrane cytaty z lektury ,,Kubuś Puchatek”. Był również przygotowany quiz o bohaterach z bajki, gdzie zadaniem było dopasowanie odpowiednich cech charakteru do poszczególnej postaci z utworu. Jedną z miłych atrakcji były zabawy z pluszowymi bohaterami książki, Kubusiem Puchatkiem, Tygryskiem i Kłapouchym. Dzieci wykonały również maski misia, kolorowały bohaterów bajki, degustując jednocześnie ulubiony przysmak misia jakim jest MIÓD. Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem było doskonałą okazją, aby zachęcić dzieci do czytania książek, a także uświadomiło im, iż każdy człowiek jest inny, ma wady i zalety. Ważne jest abyśmy każdego człowieka próbowali poznać, bo być może zostanie naszym przyjacielem.